Vyhledávání

Turnovské památky

a cestovní ruch

Turistická sezóna v Českém ráji byla zahájena

Český ráj dětem 2018, autor: archiv TPCR

Již po patnácté byla králi Granátovi s královnou symbolicky předána vláda nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Letošní polojubilejní ročník proběhl v sobotu 28. dubna v areálu Maškovy zahrady v Turnově. 

Na dopoledním putování dlouhém 7,5 km se účastníci setkali se spoustou všetečných otázek a s postavami z českorajských pověstí, které si pro ně připravily zajímavé úkoly. A protože ne všichni pověsti znají, ocenili novinku letošního ročníku. Na každém z 12 stanovišť si mohli účastníci přečíst zkrácený obsah pověsti.

Na trase pochodu, na návsi v Přepeřích, bylo připraveno divadelní představení žáků ZŠ  Žižkova.

Start i cíl pochodu byl v areálu Maškovy zahrady v Turnově. Tento areál je pro pořádání takovéto akce ideální, neboť poskytuje výborné zázemí a to jak pro účinkující, tak i účastníky pochodu.  Areál byl otevřen od 11 hodin a od 12 hodin zde byl připraven bohatý kulturně-sportovní program, rukodělné dílny, skákací atrakce, bublinová show, hlavolamy, různé hry a soutěže, koloběžky, autíčka a ukázka výcviku psů celní správy. Svoji zábavu si našel každý. V cíli pochodu dostaly děti za odevzdání vyplněného kuponku z herního průkazu drobný dárek a z kuponků proběhlo losování o hodnotné ceny, které věnovaly partneři akce. Hlavní cenou byl let balónem od společnosti BAART s.r.o. a letní tábor od společnosti ARA Tábory s.r.o.

Vyvrcholením celé akce byl příchod krále Granáta s královnou a předání vlády nad pohádkovou krajinou Českého ráje. Starosta města Turnova předal králi Granátovi pro Turnov symbolický achát.

Sluníčko a nádherně rozkvetlá příroda přispěly k pohodovému dni.  A věřím, že spokojeni byli účastníci akce i všichni partneři, vystupující a účinkující.

Záštitu nad akcí převzal a finančně podpořil Liberecký kraj. Mediálním partnerem akce byl Český rozhlas Liberec, Radio Contact Liberec a Turnovsko v akci.

Na závěr: Akce se v letošním roce zúčastnilo více než 3 500 návštěvníků. Velké množství účastníků je mimo Turnovsko a této akce se účastní opakovaně.

Před 8 hodinou proběhla pozvánka na akci v pořadu České televize Studio 6 víkend. Od 14 – 15 hodin probíhal z areálu Maškova zahrada přímý přenos Českého rozhlasu Liberec. Celá akce byla pro všechny účastníky zdarma. Akci uspořádaly Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace Města Turnova, ve spolupráci s Městem Turnov a Sdružením Český ráj.

Akce je organizačně dosti náročná. Proto bych chtěla moc poděkovat především všem svým kolegům z turnovského íčka za jejich čas, pomoc i nadšení. Poděkování patří paní Evě Kordové za moderování akce, panu starostovi Přepeř Luďkovi Sajdlovi za spolupráci při přípravě zázemí pro akci v jeho obci a Policii České republiky a Městské policii Turnov za dozor na trase pochodu. Poděkování patří všem vystupujícím a účinkujícím během celého dne, pořadatelům i partnerům akce.

Poděkovat bych chtěla i vedení Města Turnova za podporu. Jsem přesvědčena, že pořádání této akce a spokojenost všech účastníků je dobrou vizitkou Města Turnova i práce příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch.

Partneři akce: BAART s.r.o., ARA Tábory s.r.o., Městská sportovní Turnov s.r.o., Umělecké a šermířské sdružení Bohém, Rytíři Turnovského meče, BusLine a.s., IQLANDIA o.p.s., Hrad a zámek Staré Hrady, Šťastná země, SUNDISK s.r.o., EKO-KOM a.s., Pivovar Svijany a.s., LODĚKOZA, Infoshop Vejměnek - Koloběžky Český ráj, Czechtourism -Kudy z nudy.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace


Vytvořeno 14.5.2018 9:44:35 | přečteno 431x | anna.chaloupecka
 
load