O Euroregion Tour 2016 byl zájem

Zájem o letošní 16. ročním mezinárodního veletrhu Euroregion tour byl jak mezi odborníky, tak i veřejností. Veletrh proběhl ve dnech 17. - 19. března 2016 na výstavišti Eurocentrum v Jablonci nad Nisou.

Letošní veletrh byl tématicky zaměřen na filmovou turistiku. A v této oblasti má Český ráj co nabídnout. Bylo zde natočeno velké množství pohádek a filmů. Samotný Turnov se objevil ve filmu Návrat Idiota (scéna na turnovském nádraží), kousek od Turnova se natáčelo na Dlaskově statku (pohádka Rumplcimprcampr), na zámku Hrubý Rohozec (epizodní scéna pro film Tajemství hradu v Karpatech), na hradě Valdštejně (pohádky Princ Bajaja, Anička s lískovými oříšky, O uloupené divožence a i scéna ze seriálu Arabela) či na nedalekém Kopicově statku (pohádky Princ a Večernice a Nesmrtelná teta).

Novinkou letošního veletrhu byla nová koncepce. První den byl věnován studijní cestě pro odborníky v cestovním ruchu z celé České republiky. Je potěšitelné, že tato cesta byla připravena na region Český ráj. Cestovalo se po filmových místech, zakončení proběhlo na zámku Hrubá Skála. Romantiku a jedinečnost tohoto místa v Hruboskalském skalním městě umocněnou zapadajícím sluncem ocenili všichni účastníci. Studijní cesta byla výbornou propagací Turnovska a Českého ráje.

Oficiální zahájení veletrhu proběhlo v pátek před hlavním vstupem do Eurocentra  a událo se ve filmovém duchu. Nechyběl ani červený koberec, ani filmová klapka a reflektory. V rámci doprovodného programu bylo připraveno promítání filmů včetně zajímavého kulturního programu, který doplnili řemeslníci a prodejci regionálních produktů.

Turnov se prezentoval v rámci Českého ráje a součástí nabídky bylo i  představení akce na zahájení turistické sezóny Český ráj dětem.

Eliška Gruberová 
Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace