Euroregion Tour 2017 v Jablonci nad Nisou se vydařil

17. ročník mezinárodního veletrhu Euroregion Tour 2017, který proběhl 16. 3. – 18. 3. 2017 v prostorách jabloneckého Eurocentra naplnil očekávání vystavovatelů i návštěvníků.  16.3.2017 se konala studijní cesta pro odborníky v oblasti cestovního ruchu.

„Existuje jediné místo na zemi, Křišťálové údolí, kde se již více jak 460 let snoubí jedinečná příroda s vášní pro sklářskou tradici a řemeslo. Před více než 300 lety se v Křišťálovém údolí zrodil český křišťál. Z něj pak zdejší mistři skláři vytvořili první broušený kámen na světě, první majestátní lustr a první křišťálový šperk.“

V rámci programu připraveného pracovnicemi Libereckého kraje byla navštívena sklářská firma Lindava AJETO, Preciosa Lustry v Kamenickém Šenově a Pivovar Cvikov.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo v prostorách jabloneckého Eurocentra v pátek 17. 3. 2017.

V rámci veletrhu se představila pestrá turistická nabídku krajů, regionů, měst a obcí, cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. Zajímavý byl připravený doprovodný program, v rámci něhož proběhlo i Setkání informačních center Libereckého kraje, kde byly představeny nabídky na letošní sezónu. Turnovské infocentrum pozvalo na 14. ročník akce Český ráj dětem, představilo připravovaný cyklus akcí Turnovské léto a informovalo o programech a novinkách na Turnovsku.

Město Turnov se prezentovalo na stánku Sdružení Český ráj. Mezi návštěvníky byl za region Český ráj největší zájem o leták Hrady a zámky, katalog Dovolená, tipy na pěší a cyklovýlety,  naučné stezky a připravované kulturní akce.

Eliška Gruberová, ing.,  Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace